loader image
WhatsApp Destek
Mobox (MBOX)
0.17%
$ 0.248072
$ 0.000422
⇣ 0.244860
21 Jul
⇡ 0.249647
Mobox (MBOX) Nedir?

MOBOX (MBOX) oyna-kazan oyunudur. MOBOX (MBOX) projesi, uluslararası bir borsanın Launchpool’unda yeni kripto projeleri için yer almasının ardından Ağustos ayında ortaya çıkmıştır. Popüler başka bir borsanın verilerine göre, fiyatı iki haftadan kısa bir sürede %400’ün üzerinde artmıştır.
MOBOX, kullanıcıların değiştirilemez tokenlar (NFT’ler) oluşturabileceği, takas edebileceği ve kazanabileceği bir platformdur. NFT’ler, sanattan spor koleksiyon kartlarına kadar çok çeşitli dijital koleksiyonları içerir. Her biri benzersizdir çünkü yazarlık, sahiplik ve telif hakkı bilgileri tokenda kodlanmıştır.
MOBOX (MBOX) temelinde, blok zinciri oyunları ve platformları arasında NFT birlikte çalışabilirlik çağını başlatarak her bir metaverse’ü NFT’ler aracılığıyla bağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca MOBOX (MBOX), Blockchain oyun başlıklarına ait NFT’lerin faydasını geliştirmek ve çeşitli çabalarla ek fayda sağlamak istemektedir.
MOBOX (MBOX) ekosistemi, oynaması ücretsiz konseptinden ödün vermeden oyundan kazanma potansiyelini teşvik etmek için tasarlanmıştır. NFT çiftçiliğinden verim çiftçiliğine ve blok zinciri oyunlarına kadar, platform tarafından sağlanan çeşitli oyunlara herkes katılabilir. Ayrıca, kullanıcılar yerel MBOX para biriminde ödenen stake ödüllerini kazanmak için likidite havuzlarında stake yapabilir veya MoMo NFT’leri kullanabilir. MBOX tokenlarını stake etmek, benzersiz MoMo NFT Mystery Kutuları ödüllendirebilir, bu da kullanıcıların yerel para birimini elinde tutması ve işlemesi için ekstra bir teşvik yaratır.
Bir kripto para birimine yatırım yapılacaksa, kripto paranın ne yaptığını, hangi sorunları çözmeye çalıştığını ve rakipleriyle nasıl karşılaştırıldığını anlamak çok önemlidir.
MOBOX (MBOX) platformu üç ana bileşenden oluşur:
• NFT pazarı: MoMo NFT’leri diğer ekosistem katılımcılarıyla takas etmek, kiralamak ve ödünç vermek için tamamen merkezi olmayan pazar yeri çözümüdür.
• NFT oluşturucu: ERC-721 standardını kullanarak MoMo NFT’ler oluşturmak isteyen kullanıcılar için kullanışlı bir araç setidir.
• Oyun yaratıcısı: Oyunları MBOX platformunda başlatmak ve yayınlamak için bir API koleksiyonudur. Ayrıca geliştiriciler MBOX tokenlarını ve MoMo NFT’lerini oyunlarına kolaylıkla dahil edebilir.

MOBOX (MBOX) lansmanında ön satış, özel yatırım ve ön madencilik olmamıştır. Bunun yerine platform tokenları, ekosistemin sayısız özelliği ve çözümü boyunca kullanıcı etkinliğine göre dağıtılır.
MOBOX (MBOX), yukarıda da söz edildiği gibi en iyi verim çiftçiliği DeFi’yi Gaming NFT’lerle birleştirir ve ücretsiz bir oyna-kazan stili oyun ekosistemi yaratır. Binance Smart Chain kullanan MOBOX, NFT’ler için çapraz zincir ve çapraz platform işlevselliğini birleştirerek gerçek NFT birlikte çalışabilirliğini gösterir.
MOBOX (MBOX), aşağıdakiler için kullanılan yerel hizmet tokenıdır:
NFT oyun platformu aracılığıyla işlemlerin işlenmesi.
Platform bonusları ve teşvikler için bahis yapmak.
Kaynakların nasıl tahsis edildiğini belirlemek adına yönetim oyları için kullanılır.
MOBOX (MBOX) Ne Zaman Oluşturuldu?
MOBOX (MBOX) projesi geçen yılın sonunda geliştirilmeye başlamıştır ve Nisan 2021’de de piyasaya sürülmüştür. MBOX tokenı Nisan ayında işlem görmeye başlamış ve uluslararası popüle bir borsa tarafından Launchpool’da öne çıkarıldığında büyük bir fiyat artışı görmüştür.
Bazı kripto yatırımcıları, olağanüstü getiriler elde etme şansı daha yüksek olduğu için yeni projelere erken başlamayı daha çok sever. Bununla birlikte, coinin başarısız olma şansı da artmaktadır. Bu nedenle diğer yatırımcılar ise projenin zaman içinde nasıl performans gösterdiğini izlemeyi tercih eder. Piyasada 11.000’den fazla kripto para birimi vardır. Ancak 2.000’den fazla coin başarısızlıkla sonuçlanmıştır ve daha da birçok kayıp verilmesi beklenmektedir.
Daha uzun geçmişe sahip kripto para birimlerinin uzun vadede başarılı olma olasılığı daha yüksektir. Önümüzdeki 5-10 yıl içinde iyi performans göstereceğini düşündüğünüz projeleri seçmek, uzun vadede günlük fiyat dalgalanmalarından etkilenmemeyi sağlar.
MOBOX (MBOX) Ne Yapar?
MOBOX (MBOX) kendisini “GameFi” olarak adlandırmaktadır. Bu tabir de, “Game (oyun)” ve “DeFi (merkezi olmayan finans)”nin bir karışımı olarak kullanılmaktadır. “DeFi”, aracıyı finansal işlemlerden çıkaran çeşitli hizmetler için bir üst terimdir.
Burada bahsedilen proje ücretsiz bir oyna-kazan oyunudur. MOBOX kullanıcıları sandıkların kilidini açmak ve alınıp satılabilen rastgele MoMo NFT’leri almak için ‘anahtarlar’ kullanır. Bazı MoMo’lar, onları daha değerli kılan nadir özelliklere sahiptir. Başka bir deyişle bu durum, ne tür bir MoMo’nun kilidinin açılabileceği üzerinde çok az kontrol olduğundan, işin içinde şans faktörünün oldukça fazla olduğu anlamına gelir.
Şu anda en iyi bilinen oyna-kazan oyunu, gelir açısından en iyi kriptolardan biri olmaya devam eden Axie Infinity (AXS)’dir ancak Axie’nin zorluğu, oyuna başlamanın önemli derecede maliyetli olmasıdır. Buna karşılık, MOBOX (MBOX) oynamanın ücretsiz olduğunu belirtiyor ancak yine de NFT’lerin kilidini açan anahtar tokenlarını kazanmak için MBOX tokenlarını veya diğer kripto para birimlerini stake edilmesi gerekmektedir. Oyuna başlamak için bunlardan bir tane satın alınabilir ama tabii o zaman da ücretsiz olmuş olmaz.
Staking, GameFi’nin DeFi kısmıdır. Faiz kazanmak için teminat yoluyla diğer platformlarda kripto paraları stake edebilebildiği gibi çalışır. Bu yazının yazıldığı sırada MOBOX kullanıcıları yalnızca MBOX ve BNB stake edebilmektedirler. Ayrıca, kullanıcıların Bitcoin (BTC) fiyatının önümüzdeki iki dakika içinde yükselip yükselmeyeceğini tahmin ettiği Bear vs. Bull adlı halat çekme oyunu gibi eğitici oyunlar da mevcuttur.
MOBOX (MBOX) için şu anda, daha eğlenceli ve stratejik içeriklere sahip diğer oyna-kazan oyunlarıyla nasıl rekabet edeceğini görmek çok da kolay değildir. İnsanları kripto para birimleri konusunda eğitmeye çalıştığını söyleyen bir sitenin alım-satım stratejilerini öğretmek yerine çekilişler, rastgele sandıklar ve piyangolara sahip olması da şaşırtıcıdır.
MOBOX (MBOX) Nasıl Çalışır?
Topluluk odaklı platform, kullanıcıları katılım ve deneyimler için güçlendirmek istemektedir. MOBOX altyapısı, oynayarak kazanılan oyunlardan, merkezi olmayan finansın verim çiftçiliğinden ve değiştirilemez tokenların popülaritesinden oluşmaktadır. Kullanıcıların ücretsiz oynamasına ve mümkün olduğunca aktif olduklarında ödüller kazanmasına izin vermek için oluşturulmuş bir ekosistem aracılığıyla tüm bu kavramlara erişim sağlar.
MOBOX’taki yerel NFT’lere MoMo adı verilir ve MoMo’lar gizemli kutular aracılığıyla edinilebilir. Bu NFT’leri alan kullanıcılar takas edebilir, MBOX tokenlarını toplamak için NFT’ler stake edebilir veya ekosistem oyunlarında diğer kullanımlar için teminat olarak kullanabilir.
MoMo Token Master adlı çekirdek oyunlardan biri, oyuncuların birbirleriyle savaşarak arkadaşlarının ve düşmanlarının altın coinlerini çalmasına izin verir. Skor tablosunda yer alan kullanıcılar, herhangi bir para harcamadan daha fazla MBOX tokenı kazanabilirler. MoMo Farmer, oyuncuların çiftlik toplamasına ve token kazanmasına izin verirken, Trade Action daha eğitici ve rekabetçi, haftalık risksiz alım-satım yarışması içermektedir.
MOBOX (MBOX)’ın Kurucuları
MOBOX (MBOX) geçen yıl, “dünyaca ünlü sosyal oyun platformlarını geliştirme ve çalıştırma konusunda geniş deneyime sahip” 30’dan fazla kişiden oluşan bir ekibe sahip olduğunu belirtmiştir ancak sitesinde bu kişilerin kim olduğu ve kapsamlı deneyimin ne olduğu hakkında bilgi mevcut değildir.
Bir teknik incelemeye sahip olmaları harika ancak ekibe kimin başkanlık ettiği ve ne tür deneyimlere sahip oldukları doğal olarak merak edilen bir konudur. Kripto dolandırıcılıklarından veya kötü yürütülen projelerden kaçınmanın iyi bir yolu, ilgili kişileri tam olarak araştırmaktır.
MOBOX (MBOX)'u Benzersiz Yapan Nedir?
DeFi, Blockchain oyunları ve NFT’lerin birleşimi, acemi ve ileri düzey kripto para birimi meraklıları için benzersiz fırsatlar sunar. Çeşitli oyunlar aracılığıyla MBOX tokenları kazanmak nispeten kolaydır. Ayrıca oynaması ücretsiz bir modelin, kazanmak için oyunla birleştirilmiş olması ilgi çekicidir. İkinci konsept, çeşitli oyunlarda başarılıdır ancak genellikle önceden bir yatırım gerektirir. MOBOX (MBOX), ulaşılabilir bir ekosistem yaratarak farklı bir yaklaşım benimsemektedir.
MOBOX (MBOX) ekosistemi, oyun ve NFT oluşturma için araçlar içerir ve geliştiricileri farklı olasılıklar yaratmaya ve keşfetmeye davet eder. Bu platformda oyun başlatmak ve yayınlamak, gelecek vadeden oyun geliştiricileri için adlarını açığa çıkarmaları adına uygun bir yol olabilir.
MOBOX (MBOX) Nerede Bulunur?
MOBOX (MBOX), ABD’nin önde gelen kripto para borsalarının hiçbirinde mevcut değildir. Merkezi olmayan borsa (DEX)’lardan biri olan Pancake Swap’te işlem görebilir ve ABD dışındaki müşteriler de popüler borsalardan satın alabilir.
MOBOX Yol Haritası
MOBOX ekibinin önünde yapılması gereken hala çok iş mevcuttur. Topluluk üyelerinin zincirler arası NFT desteğinden yeni oyunları tanıtmaya ve e-spor oyuncuları için efsanevi NFT’ler oluşturmaya kadar dört gözle bekleyecekleri birçok şey bulunmaktadır. Ekip ayrıca 2022’nin başlarında zincirler arası verim çiftçiliğini de yenileyecektir. Token sahipleri gelecekte piyasaya sürülecek NFT’ler ve oyunlar için oy kullanabilecekler.
MOBOX (MBOX) MoMo NFT’leri
MoMo NFT’leri,
Anahtarlar (BEP-20 Tokenı) kullanılarak blind box kutularının kilitlerinin açılması aracılığıyla basılmıştır.
MBOX tokenlarını basmak için bir Akıllı Sözleşmeye dahil edilmiştir.
MOBOX NFT Marketplace’te takas edilebilir.
MOBOX platformundaki tüm oyunlarda kullanılır.
Nadirliğe göre sıralanmıştır.
Dolaşımda MOBOX (MBOX) Miktarı
MOBOX (MBOX) platformu, 06 Nisan 2021’de toplam 1 milyar token arzı ile adil bir lansmana sahip olmuştur. Tokenların %51’i topluluk tarafından, %21’i topluluğa katkıda bulunanlar için, %8’i stratejik ortaklar için ve %20’si ekip için tutulmaktadır. MBOX tokenı 5 yılda piyasaya sürülür, ilk yılda 400 milyon token serbest bırakılır ve sonraki her yılın ardından azalan bir ivme gösterir. Platform ücretlerinin %80’i, otomatik geri alım ve yakma için tetiklenen benzersiz bir akıllı sözleşme kullanarak MBOX tokenlarını yakmak için kullanılır.
MOBOX (MBOX) Fiyatı Canlı Verileri
Bu yazının yazıldığı tarihte canlı MOBOX fiyatı, 24 saatlik işlem hacmi 106,617,762 USD ile 5,48 USD’dir. Yine bu yazının yazıldığı tarihten itibaren MOBOX (MBOX) son 24 saatte %12.84 artmıştır. Mevcut verilerin alındığı borsada sıralaması 246, canlı piyasa değeri 311.686.234 USD’dir. 56.838.475 MBOX tokenlık dolaşım arzına ve maksimum 1.000.000.000 MBOX token arzına sahiptir.
Mobox (MBOX)
0.17%
$ 0.248072
$ 0.000422
⇣ 0.244860
21 Jul
⇡ 0.249647
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,184.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,501.07
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 597.43
solana
Solana (SOL) $ 175.31
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 3,500.62
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
xrp
XRP (XRP) $ 0.588304
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.131734
the-open-network
Toncoin (TON) $ 7.16
cardano
Cardano (ADA) $ 0.430614
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 30.87
tron
TRON (TRX) $ 0.134565
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000018
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 67,193.00
chainlink
Chainlink (LINK) $ 14.45
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.29
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 393.23
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.13
uniswap
Uniswap (UNI) $ 7.98
litecoin
Litecoin (LTC) $ 73.41
dai
Dai (DAI) $ 1.00
leo-token
LEO Token (LEO) $ 5.68
wrapped-eeth
Wrapped eETH (WEETH) $ 3,660.22
pepe
Pepe (PEPE) $ 0.000012
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.537126
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 10.16
kaspa
Kaspa (KAS) $ 0.180145
fetch-ai
Artificial Superintelligence Alliance (FET) $ 1.42
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 23.62
aptos
Aptos (APT) $ 7.36
ethena-usde
Ethena USDe (USDE) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.104179
monero
Monero (XMR) $ 163.33
mantle
Mantle (MNT) $ 0.879334
blockstack
Stacks (STX) $ 1.93
render-token
Render (RNDR) $ 7.01
injective-protocol
Injective (INJ) $ 27.47
filecoin
Filecoin (FIL) $ 4.65
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.073181
arbitrum
Arbitrum (ARB) $ 0.784244
maker
Maker (MKR) $ 2,797.58
dogwifcoin
dogwifhat (WIF) $ 2.56
okb
OKB (OKB) $ 42.46
immutable-x
Immutable (IMX) $ 1.63
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.094093
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 6.44
vechain
VeChain (VET) $ 0.030398
bittensor
Bittensor (TAO) $ 339.98
arweave
Arweave (AR) $ 33.43
optimism
Optimism (OP) $ 1.92
bonk
Bonk (BONK) $ 0.000031
sui
Sui (SUI) $ 0.84382
the-graph
The Graph (GRT) $ 0.215707
first-digital-usd
First Digital USD (FDUSD) $ 0.997177
rocket-pool-eth
Rocket Pool ETH (RETH) $ 3,919.93
renzo-restaked-eth
Renzo Restaked ETH (EZETH) $ 3,551.56
floki
FLOKI (FLOKI) $ 0.000201
mantle-staked-ether
Mantle Staked Ether (METH) $ 3,640.73
lido-dao
Lido DAO (LDO) $ 1.91
notcoin
Notcoin (NOT) $ 0.016118
thorchain
THORChain (RUNE) $ 4.82
bitget-token
Bitget Token (BGB) $ 1.15
theta-token
Theta Network (THETA) $ 1.60
ondo-finance
Ondo (ONDO) $ 1.08
coredaoorg
Core (CORE) $ 1.64
whitebit
WhiteBIT Coin (WBT) $ 10.13
fantom
Fantom (FTM) $ 0.51723
aave
Aave (AAVE) $ 97.32
jasmycoin
JasmyCoin (JASMY) $ 0.029743
based-brett
Brett (BRETT) $ 0.143949
jupiter-exchange-solana
Jupiter (JUP) $ 1.04
celestia
Celestia (TIA) $ 6.63
pyth-network
Pyth Network (PYTH) $ 0.361469
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.15627
sei-network
Sei (SEI) $ 0.386334
ether-fi-staked-eth
ether.fi Staked ETH (EETH) $ 3,505.49
mantra-dao
MANTRA (OM) $ 1.34
quant-network
Quant (QNT) $ 74.32
gatechain-token
Gate (GT) $ 7.86
elrond-erd-2
MultiversX (EGLD) $ 35.81
flow
Flow (FLOW) $ 0.640269
beam-2
Beam (BEAM) $ 0.018901
kucoin-shares
KuCoin (KCS) $ 9.89
popcat
Popcat (POPCAT) $ 0.960747
gala
GALA (GALA) $ 0.025573
msol
Marinade Staked SOL (MSOL) $ 211.43
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 6.30
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 46.70
eos
EOS (EOS) $ 0.606335
flare-networks
Flare (FLR) $ 0.020224
kelp-dao-restaked-eth
Kelp DAO Restaked ETH (RSETH) $ 3,565.93
tokenize-xchange
Tokenize Xchange (TKX) $ 11.17
bittorrent
BitTorrent (BTT) $ 0.00000089623613
dydx-chain
dYdX (DYDX) $ 1.43
ordinals
ORDI (ORDI) $ 40.92
ethereum-name-service
Ethereum Name Service (ENS) $ 26.12
akash-network
Akash Network (AKT) $ 3.51
neo
NEO (NEO) $ 11.80
mog-coin
Mog Coin (MOG) $ 0.000002