loader image
WhatsApp Destek
Celer Network (CELR)
4.6%
$ 0.026474
$ 0.001218
⇣ 0.023826
20 Apr
⇡ 0.027193
Celer Network (CELR) Nedir?

Celer Network (CELR), en popüler blok zincirlerinden bazılarının çeşitli yeni ürünler ve protokoller aracılığıyla karşılaştığı ölçeklendirme sınırlamalarının üstesinden gelmek için tasarlanmıştır. Uyumlu blok zincirlerinin verimlerini önemli ölçüde artırmasına ve birbirleriyle daha iyi etkileşime girmesine izin veren genelleştirilmiş durum kanalları ve rollup’lar dahil olmak üzere ölçeklendirme teknolojilerinin bir kombinasyonunu kullanır.
Yüksek hızlı bir katman-2 platformu ve oluşturulması kolay bir yan zincir çözümü sağlayarak, yüksek düzeyde ölçeklenebilir blok zinciri uygulamalarının başlatılmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.
Celer Network ekibi tarafından başlatılan ilk ana çözümlerden biri, çok zincirli ve çok katmanlı varlıklar arasında köprü kurmak için kullanılabilen bir yan zincir çözümü olan Celer Network durum kanalı olmuştur. Katman-1 blok zincirlerini ölçeklendirmeye yardımcı olabilecek merkezi olmayan uygulama (DApp'ler) için oldukça verimli bir platform üretme amacıyla Celer NetworkPay, Celer NetworkApps ve Celer NetworkNodes dahil olmak üzere çeşitli bileşenler kullanır.
Bunun ötesinde Celer Network ekibi, DeFi'nin verimliliğini artırmak için Celer Network (CELR)’in katman-2 toplama teknolojisini kullanan bir platform olan Layer2.finance ve Celer Network durum kanal ağına çeşitli katman-1 ve katman-2 zincirleri arasında düşük maliyetli değer aktarımlarına izin veren bir yükseltme olan cBridge dahil olmak üzere çeşitli ek ürünler piyasaya sürmüştür.
Blockchain heyecan verici olduğu kadar, işlem hızları ve verim gibi “keşke olsa” dedirtecek çok şey de geride bırakabilir. Celer Network (CELR), zincir dışı işlemlerin yönetimini sağlayan akıllıca tasarlanmış bir katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. Celer Network platformu, hem ödemeler hem de akıllı sözleşmeler için hızlı, basit ve güvenli zincir dışı işlemler sunar. Proje, Substrate çerçevesi kullanılarak geliştirilen ilk projelerden biriydi ve Polkadot ekosisteminin de bir parçasıdır. Ağın genel amacına gelince, kurucuları blok zincirinin tüm potansiyelini açığa çıkarmayı ve Dapps'te daha verimli ve üretken çıktılarla devrim yaratmayı öngörmüştür.
Blockchain, birçok endüstrinin karşılaştığı çok çeşitli sorunlara potansiyel bir cevaptır. Teknoloji günümüzde çeşitli biçimlerde tüm endüstri alanlarına girmekte. Bununla birlikte, bir takım zorluklardan muzdarip olduğu için bu teknoloji henüz mükemmel değildir. Bunların arasında belki de en belirgin olanı ölçekleme sorunudur. Çoğu blok zinciri, milyonlarca aktif kullanıcıyı desteklemek için gereken ölçüde ölçeklenemez.
Celer Network (CELR), mevcut nesil blok zinciri ağlarının verimliliğini artırmak için kullanılan bir dizi katman-2 ölçekleme aracıyla bu zorluğa bir yanıt sağlamaktadır.
Celer Network (CELR) Nasıl Çalışır?
Celer Network (CELR), platformunda çalışacak çeşitli blok zincirlerini ölçeklendirmek için zincir dışı bir ölçeklendirme çözümü geliştirmektedir.
“Off-Chain” (veya katman 2) ölçeklendirme çözümleri teorik olarak üstündür çünkü ağın blok zincirinden daha küçük işlemleri işlemesine izin verir ve ardından bunları “On-Chain” olarak tanınan tek bir işlemde birleştirir. Bunu yaparak, bir bütün olarak sistemin operasyonel kapasitesini arttırırken, ana zincirde oluşan işlem engelini azaltabilmektedir.
Celer Network (CELR) ağı, blok zinciri üzerinden bir ödeme veya anlaşma gibi iki taraf arasındaki herhangi bir keyfi etkileşimin durumunu izlemek için durum kanalları olarak bilinen bir tür katman-2 çözümü kullanmaktadır. İki veya daha fazla tarafın, (Ethereum gibi) altta yatan bir katman-1 zincirindeki olayları tamamlamadan önce akıllı bir sözleşme aracılığıyla birbirlerine yeniden değer atayabilecekleri yüksek hızlı, düşük ücretli bir ödeme kanalı açmasına izin vererek çalışmaktadır.
Celer Network (CELR)’in genelleştirilmiş durum kanalı çözümü, işlem işleme yükünün çoğunu zincirden uzaklaştırarak, zincir dışı akıllı sözleşmeleri, ödemeleri ve iletişimi sağlayarak katman-1 blok zincirlerinin hızlarını ve yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanımaktadır. Platform, geliştiricilerin ödemeleri ve zincir dışı diğer işlemleri kolayca çözmek için Celer Network (CELR)’in durum kanallarını kullanabilen zincir dışı etkin uygulamaları kolayca oluşturmalarına olanak sağlamak amacıyla cStack (cOS, cRoute ve cChannel) olarak bilinen bir teknoloji paketini kullanmaktadır.
Celer NetworkX, layer2.finance ve cBridge dahil Celer Network’in diğer ürünleri, işlevlerini yerine getirmek için çeşitli farklı çözümler kullanır. Bunlar bir sonraki bölümde daha ayrıntılı olarak gözden geçirilecektir.
2018’deki lansmanından bu yana Celer Network (CELR), farklı katman-2 tabanlı çözümleri hızla inşa etmekte ve piyasaya sürmektedir. Temmuz 2021 itibariyle, Celer Network (CELR) ekibi kısa süre önce Layer2.finance DeFi ölçekleme ürününün v1.0’ını ve cBridge’in 1.0 sürümünü piyasaya sürmüştür. 2021’in geri kalanı için diğer ana yol haritası öğeleri, layer2.finance’a ZK Rollup desteğinin eklenmesini ve birden fazla zincirin DeFi ekosistemine tek bir giriş noktası sağlamak için bir DeFi sentez özelliğini içermektedir.
Celer Network (CELR) Mimarisi
Celer Network Network mimarisine Cstack adı verilir ve dört katmandan oluşur, bunlar:
• cRoute: Ödeme trafiğini merkezi olmayan ve güvenden bağımsız bir şekilde dağıtmak için DBR’yi (dağıtılmış dengeli yönlendirme) kullanır. cRoute, Raiden veya Lightning Network’ten 15 kat daha fazla verime ulaşabilir. Ağ içindeki rotaları düzene sokarak operasyon kapasitesinin artırılmasına izin veren bir mekanizmadır.
• cOS: Zincir dışı Dapp geliştirme çerçevesidir. İşlemleri, depolamayı, zincir dışı anlaşmazlıkları ve izlemeyi ele alır. İş akışını sağlayan ağın çekirdeğidir.
• cChannel: Likidite sağlaması ve hızlı durum geçişlerine yardımcı olması beklenen bir yan zincir paketidir. eChannel katmanı, oyun uygulamalarının, borsaların, sigorta platformlarının ve diğer yüksek verimli uygulamaların Celer Network Network üzerinde çalışmasını mümkün kılar. Ağ içindeki işlemleri iletmek için kullanılan kanallardır.
• cApps: Ölçeklendirme ve kullanıcı gizliliği için kullanılan bir ekosistem uygulama katmanıdır.

Platform, “Yetkilendirilmiş” Delegated Proof of Stake (DPoS) adı verilen bir “İş Kanıtı” Proof-of-Stake (PoS) konsensüs varyasyonu kullanmaktadır. Bu algoritma ile katılımcılar, işlemlerin onaylanması sorumluluğunu “temsilcilere” devrederken, ödül almak için coinlerini stake edebilirler.
CELR sahipleri likidite için token sağlarlar ve bunu yaptıkları için ödüllendirilirler. Celer Network (CELR)’in kilit noktası, platformun herhangi bir blok zinciri için 2. katman ölçeklendirmesine izin vermesidir. Böylece proje, piyasanın geniş bir yelpazesini kapsamakta, likidite potansiyelini çoğaltmakta ve ürünün güvenilirliğini, kapsamını ve adaptasyonunu artırmaktadır.
Celer Network (CELR) Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır?
Celer Network (CELR), gizli şekilde ilk olarak 2018’in 3. çeyreğinde çıkmıştır. Öncelikle San Francisco Körfez Bölgesi’nde yerleşik bir mühendis ekibi tarafından inşa edilmiştir. Platformun dört kurucu ortağı Mo Dong, Junda Liu, Xiaozhou Li ve Qingkai Liang, kapsamlı geliştirme deneyimine sahiptir ve birçoğu Google, Microsoft ve Intel dahil olmak üzere önde gelen teknoloji şirketlerinden gelmektedir.
Ana Takım
Celer Network (CELR) ekibi, her biri akademik olarak başarılı olan, UC Berkeley, Princeton Üniversitesi ve MIT'den doktora dereCeler Networki almış son derece deneyimli kuruculardan oluşmaktadır. Celer Network (CELR), 2018 yılında inanılmaz derecede teknik ve özel deneyime sahip güçlü bir mühendis ekibi tarafından kurulmuştur.
Mo Dongm, Kurucu Ortak: Celer Network’i kurmadan önce, resmi ağ doğrulaması üzerinde çalışan Veriflow’ta kurucu mühendis ve ürün müdürü olarak bilinmekteydi. Algoritmik oyun teorisini protokol tasarımına uygulama konusunda uzmandır ve tam paket akıllı sözleşme kursları öğretir. Dr. Mo Dong, algoritmik oyun teorisi ve protokol geliştirme uygulamaları konusunda tam bir uzmandır.
Junda Liu, Kurucu Ortak: Junda, UC Berkeley'de doktora öğrencisidir. Celer Network’i kurmadan önce, 2011 yılında Google'da veri merkezi-ağ altyapısını oluşturmak için çalışmıştır. Ayrıca 2014 yılında Project Fi mobil hizmetinin kurucu üyesi ve operatör hizmetleri için Android Teknoloji Lideri olmuştur.
Xiaozhou Li, Kurucu Ortak: Xiaozhou da Princeton Üniversitesi'nde doktora öğrencisidir. Dağıtık sistemler, ağ oluşturma, depolama ve veri yönetimi konularında çalışmaları bulunmaktadır. Bu çalışmalar Google Tensorflow, Intel DPDK ve Barefoot Deep Insight için temel bileşenler haline gelmiştir.
Qingkai Liang, Kurucu Ortak: Qingkai MIT’den doktora derecesini almıştır. Akademik kariyerinde, ağ bağlantılı sistemlerden ortaya çıkan çeşitli öğrenme ve kontrol problemlerine, özellikle de rakip ağlardaki çevrimiçi öğrenme algoritmalarına odaklanmıştır. Çalışmaları Raytheon BBN Technologies ve Bell Laboratuarlarında başarıyla uygulanmıştır.
Celer Network’i Benzersiz Yapan Nedir?
Celer Network (CELR), ayrı bir blok zinciri değil ağ bağlantılı bir sistemdir. Bunun yerine platform, mevcut ve gelecekteki blok zincirlerin üzerinde çalışır. Geliştiriciler, kripto blok zincirlerinin verimini artırmak için ölçeklenebilirliğe odaklanmıştır. Kurucular, kurum içi çözümlerin gelecekteki merkezi olmayan blok zincirlerine (küresel olarak) sonuç getirmeyeceğinden emindir. Bunun yerine, sorunu zincir dışı platformlarıyla çözmeyi teklif etmektedirler.
cStack mimarisinin dört seviyesi, birkaç benzersiz fayda sağlamak için eşit olarak bölünmüştür. Avantajları şunları içerir: Azaltılmış işlem gecikmeleri, mikro ödemeler için azaltılmış komisyon, zincir dışı akıllı sözleşmelerde sıfır komisyon, yeni düğümlerin birleştirilmesinde yatay ölçeklendirme, zincir dışı bir kriptoekonomi modelinin mevcudiyeti, işlemler için optimal bir yönlendirme algoritması ve çeşitli blok zincirleri için destektir.
cEconomy, bir ağ etkisi yaratırken ekosistem için istikrarlı likidite ve kullanılabilirliği sürdürmekten sorumlu benzersiz bir kripto ekonomik modeldir. Madencilik algoritması, Proof-of-Work (iş kanıtı) kullanımını gerektirmemektedir. Kullanıcıların, likidite sağlamanın ödülü olarak gelir elde etmek için yazılımı yüklemeleri ve CELR’i hesaplarında tutmaları yeterlidir.
Lider katman-2 ölçeklendirme platformlarından biri olan Celer Network (CELR), kendisini rakiplerinden ayırmasına yardımcı olan bir dizi benzersiz özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Bunlar, potansiyel olarak Plazma, Validum ve ZK Rollup’ları dahil olmak üzere gelecekte diğerlerini destekleme potansiyeline sahip, iyimser rollup’lar ve genelleştirilmiş durum kanalları da dahil çok sayıda farklı ölçeklendirme çözümü için desteği içerir.
Ancak belki de ana ayırt edici özelliği, Celer Network ekosistemindeki farklı ürünlerin çeşitliliğidir. Celer Network'in arkasındaki ekip, herkese uyan tek bir çözüm oluşturmak yerine, sektördeki belirli sorunları çözmek için birkaç farklı ürün yarattı. Bu ürünler aşağıdaki gibidir.
cBridge
Temel katman olarak Ethereum (veya başka bir katman-1 zinciri) kullanımını göz ardı ederken çeşitli blok zincirleri ve katman-2 çözümleri arasında düşük maliyetli token transferlerini kolaylaştıran çok zincirli bir ağdır. Teknoloji, Celer Network (CELR)’in durum kanalı ağını pratik olarak herhangi bir başka ağ ile bağlamak için kullanılabilir ve herhangi bir sınırlama olmaksızın gerçek değer aktarımlarına izin vermektedir.
Layer.2finance
Celer Network (CELR)’in yeni en önemli uygulaması Layer2.finance, kullanıcıların Ethereum’un DeFi ortamına verimli bir şekilde erişmelerini sağlamak için iyimser rollup’lar kullanır. Layer2.finance aracılığıyla kullanıcılar, işlem ücretlerini düşük tutarken getirilerini en üst düzeye çıkarmak için, Compound ve Aave dahil olmak üzere çeşitli popüler DeFi protokolleri arasında fonlarını taşıyabilirler. Platform, desteklenen DeFi uygulamalarıyla etkileşime girerken Ethereum’un yüksek işlem ücretlerini atlamak için kullanıcı fonlarını Celer Network (CELR)’in 2. katman zincirinde güvenli bir şekilde toplamaktadır.
Celer NetworkX
Celer Network (CELR)’in ilk ürünlerinden biri olan Celer NetworkX, kullanıcıları beceri tabanlı oyunlarda oynadıkları ve rekabet ettikleri için kripto para biriminde ödüllendiren bir mobil e-spor platformu ve oyun uygulamasıdır. Platform, oyunların kolayca entegre edilmesi için tasarlanmıştır ve oyun geliştiricilerine oyunlarından para kazanmaları için yeni bir yol sunmaktadır.
CELR Tokenı
CELR tokenı, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 tokenıdır. Aynı zamanda ICO sırasında satılacak olan Celer Network Network’ün yerel tokenıdır.
CELR tokenlarının toplam arzı 10 milyardır.
Bunun yaklaşık %6’sı token satışı için uygun olacaktır.
1 CELR tokenı = 0,0065 ABD doları.
CELR tokenları yalnızca BNB tokenları aracılığıyla kullanılabilir olacak.
Her yatırımcının koyabileceği maksimum miktar sadece 1,500 dolardır.
ICO tarihleri ​​19 Mart ile 24 Mart arasındadır.
Tokenlar, ICO’nun kapanmasından 15 gün sonra yatırımcılara dağıtılacaktır.
Celer Network (CELR) Projesinin Artıları
Kısa Vadeli Proje Potansiyeli
Celer Network (CELR) token satışı uluslararası bir borsanın Launchpad tepesinde gerçekleştirilecek, ve bu durum, BitTorrent’ten (ATH’de 10X) ve Fetch AI’dan yapılan en son token satışlarıyla mevcut ayı piyasasında büyük bir avantaj olduğunu zaten kanıtlamıştır.
Kullanım Örneği
Geçen yıl meydana gelen en önemli ilerleme, zincir dışı çözümlerin (Lightning Network, Raiden, Plasma, vb.) ortaya çıkması ve benimsenmesidir. Bu çözümler, dağıtık defter teknolojilerinin yaşadığı ana sorunlardan biri olan ölçeklenebilirliği çözüyor. Saniyede sadece 4-7 Bitcoin işleminin işlenebilmesi, kitlesel benimseme yolunda önemli bir engeldir.
Celer Network (CELR), vizyonunu gerçekleştirebilir ve mevcut çözümlerin üstesinden gelebilirse, uzun vadeli değeri üzerinde önemli bir etkisi olacaktır.
Stratejik Ortaklar
Celer Network (CELR), kripto pazarındaki en etkili kurumların bazıları ile çok etkileyici ortaklıklar kurmayı başardı: Bunlara örnek olarak Pantera, DHVC, FBG Capital, Fenbushi Capital, 500 Startups, NGC, Waves ve daha fazlası gösterilebilir.
Celer Network (CELR) Projesinin Eksileri
Rakipler
Ölçeklenebilirlik, kripto endüstrisinde uzun süredir gözlemlenen bir konu, bu nedenle mevcut piyasada ciddi rakipler bulunmaktadır Tabii ki en ünlüsü Lightning Network (LN). LN, Bitcoin ağına zincir dışı bir çözüm sunar. Şu anda neredeyse 4 bin düğümü, 32.3 bin kanalı ve günlük 3,1 milyon USD’den fazla kapasiteye sahip. Celer Network (CELR)’in zincir dışı çözümler pazarına entegre olması ve kitlesel olarak benimsenmesi kolay bir iş olmayacaktır.
CELR’in Kullanım Durumları
CELR’in birincil kullanım durumu platform para birimidir, ancak aşağıdakiler gibi diğer işlevler için de kullanılabilir.
Likidite Kanıtı (PoLC)
PoLC, zincir dışı ekosistem için likidite sağlayan sanal bir madencilik sürecidir. CELR tokenlarını bir süreliğine kilitleyen kullanıcılar daha sonra daha fazla CELR tokenı ile ödüllendirilir.
Likidite Destek Açık Artırması (LiBA)
LiBA, zincir dışı hizmet sağlayıcıların kitle kredilendirme yoluyla likidite talep etmesine olanak tanır (Faiz oranları üzerinde pazarlık yapılır). Borç verenler için “mutluluk puanına” dayalı bir sıralama sistemi vardır. Skor; faiz oranı, sağlanan likidite miktarı ve yatırılan CELR miktarı ile belirlenir. Bir borç veren olarak, ne kadar çok CELR hissesi verirseniz, zincir dışı hizmet sağlayıcılara likidite sağlamak için o kadar yüksek önceliğe sahip olursunuz.
Devlet Koruyucu Ağı (SGN)
SGN, herhangi bir kullanıcının çevrimdışı olmadan önce bir süreliğine koruması için durumunu göndermesine izin veren benzersiz bir yan zincirdir. Kullanıcılar bu koruma için belirli bir ücret öderler. CELR token sahipleri, koruma sağlamak için hizmet ücretleri kazanmak adına tokenlarını stake edebilirler.
Celer Network (CELR)
4.6%
$ 0.026474
$ 0.001218
⇣ 0.023826
20 Apr
⇡ 0.027193
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,355.97
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,027.22
tether
Tether (USDT) $ 0.998267
bnb
BNB (BNB) $ 550.20
solana
Solana (SOL) $ 140.30
usd-coin
USDC (USDC) $ 0.999951
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 3,024.25
xrp
XRP (XRP) $ 0.49989
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153777
the-open-network
Toncoin (TON) $ 5.95
cardano
Cardano (ADA) $ 0.466329
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000023
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 34.26
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 63,434.00
tron
TRON (TRX) $ 0.109874
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 473.61
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.63
chainlink
Chainlink (LINK) $ 13.79
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 13.92
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.665998
litecoin
Litecoin (LTC) $ 80.51
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.53
uniswap
Uniswap (UNI) $ 7.42
leo-token
LEO Token (LEO) $ 5.79
dai
Dai (DAI) $ 1.00
aptos
Aptos (APT) $ 9.31
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 25.88
mantle
Mantle (MNT) $ 1.14
first-digital-usd
First Digital USD (FDUSD) $ 0.998139
blockstack
Stacks (STX) $ 2.40
filecoin
Filecoin (FIL) $ 6.09
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.122192
okb
OKB (OKB) $ 54.63
stellar
Stellar (XLM) $ 0.111183
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 8.12
renzo-restaked-eth
Renzo Restaked ETH (EZETH) $ 3,058.45
render-token
Render (RNDR) $ 7.81
arbitrum
Arbitrum (ARB) $ 1.11
vechain
VeChain (VET) $ 0.04006
immutable-x
Immutable (IMX) $ 2.01
bittensor
Bittensor (TAO) $ 435.88
dogwifcoin
dogwifhat (WIF) $ 2.86
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.079657
maker
Maker (MKR) $ 2,947.13
kaspa
Kaspa (KAS) $ 0.112224
injective-protocol
Injective (INJ) $ 27.89
the-graph
The Graph (GRT) $ 0.253365
ethena-usde
Ethena USDe (USDE) $ 1.00
optimism
Optimism (OP) $ 2.21
wrapped-eeth
Wrapped eETH (WEETH) $ 3,143.54
fetch-ai
Fetch.ai (FET) $ 2.08
pepe
Pepe (PEPE) $ 0.000005
monero
Monero (XMR) $ 116.79
theta-token
Theta Network (THETA) $ 2.03
celestia
Celestia (TIA) $ 10.70
fantom
Fantom (FTM) $ 0.678313
arweave
Arweave (AR) $ 27.34
thorchain
THORChain (RUNE) $ 5.25
bitget-token
Bitget Token (BGB) $ 1.27
coredaoorg
Core (CORE) $ 2.01
lido-dao
Lido DAO (LDO) $ 1.97
rocket-pool-eth
Rocket Pool ETH (RETH) $ 3,348.23
sui
Sui (SUI) $ 1.31
gala
GALA (GALA) $ 0.043798
sei-network
Sei (SEI) $ 0.546426
quant-network
Quant (QNT) $ 103.40
mantle-staked-ether
Mantle Staked Ether (METH) $ 3,099.74
beam-2
Beam (BEAM) $ 0.026944
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.173275
jupiter-exchange-solana
Jupiter (JUP) $ 1.03
whitebit
WhiteBIT Coin (WBT) $ 9.60
ethena
Ethena (ENA) $ 0.953606
floki
FLOKI (FLOKI) $ 0.000137
flow
Flow (FLOW) $ 0.869016
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 65.23
neo
NEO (NEO) $ 17.98
aave
Aave (AAVE) $ 85.09
flare-networks
Flare (FLR) $ 0.032403
bittorrent
BitTorrent (BTT) $ 0.000001
ether-fi-staked-eth
ether.fi Staked ETH (EETH) $ 3,047.85
dydx-chain
dYdX (DYDX) $ 2.25
tokenize-xchange
Tokenize Xchange (TKX) $ 14.08
singularitynet
SingularityNET (AGIX) $ 0.854224
elrond-erd-2
MultiversX (EGLD) $ 40.49
zebec-protocol
Zebec Protocol (ZBC) $ 0.021339
ondo-finance
Ondo (ONDO) $ 0.735777
wormhole
Wormhole (W) $ 0.574413
ecash
eCash (XEC) $ 0.00005
ronin
Ronin (RON) $ 3.14
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 6.86
the-sandbox
The Sandbox (SAND) $ 0.437445
ribbon-finance
Ribbon Finance (RBN) $ 0.996946
bonk
Bonk (BONK) $ 0.000015
havven
Synthetix Network (SNX) $ 2.93
tezos
Tezos (XTZ) $ 0.974607
chiliz
Chiliz (CHZ) $ 0.107074
ordinals
ORDI (ORDI) $ 44.73
worldcoin-wld
Worldcoin (WLD) $ 4.85
cheelee
Cheelee (CHEEL) $ 16.17
gatechain-token
Gate (GT) $ 6.84