loader image
WhatsApp Destek
Algorand (ALGO)
2.09%
$ 0.156679
$ 0.003275
⇣ 0.155534
21 Jul
⇡ 0.160365
Algorand (ALGO) Nedir?

Algorand, blok zinciri üçlemesi olan hız, güvenlik ve merkeziyetsizleşme üçlemesine ulaşımını çözmek için oluşturulmuş merkezi olmayan bir ağdır. Haziran 2019'da bilgisayar bilimcisi ve MIT profesörü Silvio Micali tarafından başlatılan Algorand, herkesin üzerine inşa edebileceği izinsiz ve açık kaynaklı bir blok zinciri ağıdır. Algorand, hızlı işlemlere ve neredeyse anında kesinliğe ulaşmaya güçlü bir şekilde odaklanan ödeme odaklı bir ağ olacak şekilde tasarlanmıştır ve bu da, saniyede 1.000'den fazla işlemin gerçekleşmesi ve beş saniyeden daha kısa sürede işlem kesinliğinin sağlanması anlamına gelmektedir. Algorand bir hisse kanıtı (PoS - Proof of Stake) konsensüs mekanizması kullanır ve doğrulayıcı ödüllerini yerel ALGO kripto para biriminin tüm sahiplerine dağıtmaktadır. Güçlü üretim kapasitesi ve adil topluluk teşviki sayesinde Algorand, yaygın küresel kullanımın ve çeşitli kullanım durumlarının yüksek verimli gereksinimlerini yönetme yeteneğine sahiptir.
ALGO, Algorand blok zincirinin kripto para birimi olarak bilinmektedir. Algorand blok zinciri, herkesin katılabileceği açık, sınırsız bir ekonomi yaratmaya yardımcı olmak için inşa edilmiştir. Yeni bir dijital ekonomi türü olarak bilinen ALGO, gerçek bir dijital para olarak herkes için aynı anda çalışma hizmeti sağlamaktadır. ALGO şu anda FIAT para birimi olarak anılsa da, kağıt para ile aynı temel görevleri kişilere sağlamaktadır, ancak ALGO yapısı itibari ile dijital olması sebebiyle kağıt paranın getirdiği zorlukların olmadığı bir sistemde bu temel görevi yerine getirmektedir. ALGO ile e-ticaret ya da perakende yoluyla farketmeksizin mal ve hizmet alınıp satılabilmektedir. Buradaki vurgu ise, ALGO bu işlemleri kredi veya banka kartlarının aksine çok daha hızlı bir başka deyişle anında yapabilmektedir.
Algorand, staking'e dayanan bir halka açık akıllı kontrat blok zinciri olarak şu anda merkezi olmayan uygulama (Decentralized Applications) geliştirme ve ölçeklenebilirlik sağlama yeteneğine sahiptir. Ethereum'da artan gaz ücretleri, birçok merkezi olmayan uygulama geliştiricisini ve merkezi olmayan finans (Decentralized Finance) alım-satım yapan bireylerini alternatif blok zinciri çözümleri aramaya yöneltmiştir, ki bu bireylerden bazıları da merkezi olmayan uygulamaları geliştirme ve merkezi olmayan finans uygulamaları için bir Ethereum alternatifi olarak Algorand'a yönlenmiştir.
Algorand ayrıca geliştiricilerin yeni belirteçler oluşturmak veya mevcut belirteçleri Algorand ekosistemine aktarmak için Algorand Standard Asset (ASA) protokolünü kullanmalarına izin vermektedir. Buna örnek olarak, USDT ve USDC gibi sabit paralar da Algorand blok zincirinde ASA'lar olarak bulunur ve Ethereum'da tipik olandan çok daha yüksek verim ve çok daha düşük işlem ücretlerinden yararlanmaktadır. Ayrıca merkez bankaları, merkez bankası dijital para birimlerini (Central Bank Digital Currency) barındırmak için ağları araştırmaya devam ederken, Algorand uygun bir seçenek haline gelmiştir ve Marshall Adaları CBDC'sine ev sahipliği yapmak için seçilmiştir.
Algorand Avantajları
ALGO ile işlem yapılması durumunda bir alıcı için kripto para birimi (ALGO) alıcının cüzdanından çıkar ve neredeyse hiçbir ücret ödemesi gerçekleşmeden satıcının cüzdanına gönderilir. Bu noktada işlemin anında olması ve işleme neredeyse hiç ücret ödenmemesi önem kazanmaktadır. Alış işleminin dışında kişi satın alma işleminde kredi kartı kullanımı ile işlem gerçekleştirirse, alışa ek olarak %3 ile %7 arasında işlem ücreti ödeyebilmektedir. Bu ücret genellikle satıcıdan alınmakta ve satıcı da bunu satın alınan ürünün fiyatına eklemektedir.
ALGO’nun kullanımı hem bireyleri hem de satıcıları bu gibi ücretlerden tasarruf etmelerine yardımcı olmaktadır, bir başka deyişle bireylerin cebinde daha fazla para kalacağı ve daha fazla harcama gücüne sahip olacakları anlamına gelmektedir. ALGO, herhangi birine anlık işlem yaparak banka havalesi, gerekli belge formatları, banka, borsa veya gecikme olmadan para göndermek için de kullanılabilmektedir. ALGO, gerçekleşmesi günler süren bir işlem olan parayı taşımak yerine 4,5 saniyeden daha kısa bir sürede bu taşıma işlemini yapabilmektedir ve böylelikle ALGO alıcının cüzdanında, anında kullanıma hazır hale gelmektedir. Yapılan ALGO transferleri, Algorand blok zincirine kaydedilmekte ve bu da ödeyen ve alıcı tarafından doğrulamayı kolaylaştırmaktadır. Ek olarak ALGO, paranın yalnızca bir kişiye değil, birçok kişiye aynı zamanda nasıl dağıtılacağı konusunda yeni olanaklar sunmaktadır ve para 4,5 saniyenin altında bir sürede birçok sayıda kişiye dağıtılabilmektedir.
ALGO gibi bir kripto para biriminin bir diğer önemli avantajı, dijital para olarak çok küçük miktarlara bölünebilmesidir (örnek olarak, 0.0001 ALGO). Bu küçük miktarlar, ödüller veya küçük görev ödemeleri olarak, daha büyük miktarlarla tam olarak aynı şekilde dağıtılabilmektedir. Bu hizmet, geleneksel para kullanımına bağlı işlem maliyetleri ve ücretler nedeniyle mümkün olmayan mikro ödemeler oluşturma fırsatı sunmaktadır. Mikro ödemeler, insanların para kazanması ve henüz hayal bile edilemeyen hizmetler yaratması için yeni olanaklar sağlayacaktır. Bu noktada her bir kripto para biriminin bir diğerinden farklı olduğunu anlamak önem kazanmaktadır. Bir kripto para birimi, üzerine inşa edildiği blok zincirinin temel özelliklerinden faydalanmaktadır.
ALGO da buna bağlı olarak, Algorand blok zincirinin benzersiz özelliklerinden yararlanmaktadır. Bu özellikler, ALGO'yu bugün mevcut olan güçlü ve güvenilir kripto para birimlerinden biri haline getirmektedir, bunlar:
1. Hız: Bir ALGO, 4,5 saniyeden kısa bir sürede herkesin cüzdanına gönderilebilmektedir. Bu işlem beklemek ve ödemenin yapılıp yapılmadığını merak etmeden, dakikalar veya saatler sonra tekrar kontrol etmeden, ödemenin yapılması neredeyse anında onaylanarak gerçekleşmektedir.
2. Boyut: Algorand blok zinciri milyarlarca kullanıcı için oluşturulmuştur. Zincirde kullanıcı sayısının önemi olmaksızın, yapılacak her ödemenin 4,5 saniyenin altında yavaşlama ve kafa karışıklığı yaşanmadan gerçekleşeceği anlamına gelmektedir.
3. Güvenilirlik: Algorand blok zinciri, çatallanma olmayacağı garanti edilecek şekilde inşa edilmiştir. Blok zincirlerinde çatallanma, bir blok zincirinin 1'den fazla zincire bölünmesi durumunda ortaya çıkabilecek bir sorundur. Çatallanma meydana geldiğinde, ödemenin başarılı olup olmaması gibi bir risk olabilmektedir. Söz konusu Algorand ile çatallanmalar meydana gelmez, bu nedenle oluşabilecek herhangi bir risk ALGO tarafından hizmetleri yoluyla önlenmekte ve de bu kullanıcıya güvenli bir ortam sağlamaktadır.
4. Şeffaf: Algorand blok zincirinin lansmanında total ALGO miktarı oluşturulmuştur. Bu lansman, 19 Haziran 2019'da gerçekleşmiş ve 10 bin ALGO oluşturulmuştur. Algorand blok zinciri herkese açık bir sistem olarak işlem görmesi sebebiyle, sistemde kaç tane ALGO’nun kullanımda olduğunu görmek de mümkündür.
5. Güvenli: Algorand blok zinciri birçok yönden şeffaf olsa da, ALGO ödemelerindeki tüm kişisel ve özel bilgilerin bu şekilde kalmasını sağlamak için en gelişmiş şifrelemeyi (kırılmaz dijital kodları) kullanmaktadır.

ALGO günümüzde kullanılan en hızlı, en güvenli ve güvenilir kripto para birimlerinden biridir. Sınırsız ekonomi vizyonu gerçekliğe dönüşürken, ALGO kullanımdaki en kritik kripto para birimlerinden biri olacaktır. ALGO, yüksek performanslı bir kripto para birimi olarak tasarlanmasının yanı sıra, Algorand topluluğu için başka birçok işlevi de yerine getirmektedir.
Algorand, işlem hızlarını artırmak ve kesinliğe ulaşmak için iki katmanlı bir yapıdan ve hisse kanıtı (Proof of Stake) konsensüs mekanizmasının benzersiz bir varyasyonundan yararlanan açık kaynaklı, merkezi olmayan bir blok zinciri ağı olarak bilinmektedir. Algorand blok zincirinin blok ödülleri, tüm ALGO token sahiplerine dağıtılır ve sadece blok üreticilerinden ziyade bütün ALGO sahiplerine de ödül kazanma fırsatı sunmaktadır.
Algorand Protokol Yapısı
Algorand, benzersiz iki katmanlı bir blok zinciri yapısına sahiptir. Temel katman, akıllı kontratları, varlık oluşturmayı ve varlıklar arasında atomik takasları desteklemektedir. Tüm bu işlemler, güvenlik ve uyumluluğun sağlanmasına yardımcı olan Algorand blok zincirinin birinci katmanında gerçekleşmektedir. Algorand ağının bu ilk katmanında platformlar ve kullanıcılar, Algorand blok zincirinde yeni veya mevcut belirteçleri temsil eden ASA'lar oluşturabilmektedir. Bu da, ERC-20 belirteçlerinin Ethereum ağındaki çalışma şekline benzemektedir.
Güvenlikle ilgili olarak, Algorand platformundaki basit akıllı sözleşmeler, Katman-1 Algorand Akıllı Kontratları (Algorand Smart Contract 1) olarak yürütülmektedir; bir başka deyişle, konsensüs protokolünün kendisiyle aynı güvenlik seviyesini korudukları anlamı taşımaktadır. Algorand'ın ikinci katmanı ise, daha karmaşık akıllı kontratlar ve merkezi olmayan uygulamaları geliştirmek için oluşturulmuştur. Algorand'ın işlemleri bu kadar verimli bir şekilde işlemesini sağlayan, Katman 1 ve Katman 2 arasındaki ağın bu şekilde çatallanmasıdır. Zincir dışında gerçekleşen daha karmaşık akıllı kontratlarla, basit işlemler ise daha büyük, daha karmaşık akıllı kontratlarla çıkmaza girmeden Katman 1'de daha hızlı bir şekilde işlem görebilmektedir.
Algorand Staking Mekanizması: Pure Proof of Stake
Algorand, Pure Proof of Stake (PPoS) adı verilen benzersiz bir Proof of Stake (Hisse Kanıtı) varyasyonu kullanmaktadır. PPoS, ağa katılmak ve ağın güvenliğini sağlamak için düşük minimum stake gereksinimine sahip, oldukça demokratikleştirilmiş bir PoS konsensüs mekanizması olarak bilinmektedir. Ağa katılmak için yalnızca 1 ALGO token gerekir. Buna karşılık Ethereum 2.0, kullanıcıların girişi için çok daha yüksek bir engel oluşturacak bir miktar olan minimum 32 ether (ETH) hissesi talep etmektedir. Bu durum ağ katılımcılarını, ağ üzerinde önemli bir değere sahip olmadıklarında en uygun şekilde davranmaya daha az teşvik edilebileceğinden, düşük bir minimum stake gereksinimi ağ güvenliğini olumsuz etkileyebilmektedir.
PPoS Altında Algorand Blok Üretimi
Proof of Stake (Hisse Kanıtı) ağlarında, bir bloktaki işlem verilerini doğrulamak için doğrulayıcı düğümler rastgele seçilmektedir. Algorand'ın PPoS konsensüs mekanizması, önerme ve oylamadan oluşan iki aşamalı bir blok üretim sürecini kullanmaktadır. Algorand ağının herhangi bir üyesi, ALGO'yu stake ederek ve Katılım Düğümü olmak için geçerli bir katılım anahtarı oluşturarak teklif verme ve oylama prosedürüne katılabilmektedir. Katılım düğümleri, düğümler arasında iletişimi kolaylaştıran ve teklife veya oylamaya doğrudan katılmayan başka bir Algorand ağ düğümü türü olan aktarma düğümleri tarafından koordine edilmektedir. Teklif aşamasında, mevcut bloğu önermek için bir blok lideri seçilmektedir. Blok liderleri, Algorand'ın doğrulanabilir rastgele işlevi (Verifiable Random Function) aracılığıyla seçilir. Düğümleri rastgele seçen, ilgili paylarının göreceli boyutuna göre ağırlıklandırılan, kanıtlanabilir bir rastgele mekanizmadır. Blok lideri, özel katılım anahtarı aracılığıyla gizlice atanır, bir başka deyişle bloğu önermek için atandığını yalnızca blok liderinin bildiği anlamına gelmektedir. Doğrulanabilir rastgele işlevi, blok liderinin mevcut blok lideri olarak durumunu kolayca ve doğrulanabilir bir şekilde kanıtlamasına olanak tanıyan bir kriptografik kanıt sağlamaktadır. Bu metodoloji ek ağ güvenliği sağlar, bir başka deyişle kötü niyetli hareket edenler için, bloğun kendisi gerçekten önerilmeden önce rastgele belirlenen blok liderinin kim olduğunu bilmenin hiçbir yolu yoktur, yani bu da ağdan ödün verme girişiminde blok liderini hedefleme fırsatını azaltmaktadır.
Blok önerisinin ardından mevcut blokta çift harcama, aşırı harcama veya başka sorunların oluşmamasını sağlamaktan sorumlu bir komiteye katılım düğümlerinin rastgele seçildiği oylama aşaması vardır. Bu aşamada yeterli çoğunluk her şeyin yolunda olduğunu kabul ettiği zaman söz konusu blok, blok zincirine eklenmektedir. Kötü niyetli girişimlerin söz konusu olması halinde, ağ kurtarma moduna girmekte ve bu sayede blok atılılarak, yeni bir blok lideri seçilmektedir.
Algorand, tartışmaya sebep olan kesme işlemini kullanmamaktadır. Kesme işlemi, bir düğümün, kötü bir blok önermek için bahis bakiyesini azaltamayacağı anlamına gelmektedir. Bunun yerine ağ kurtarma moduna girerek işlem yapmaya devam etmektedir. Aslında bu çözüm, hatalardan hızla uzaklaşarak hız ve verimliliği teşvik ediyor olsa da, bazı bireyler Algorand'ın blok üretim sisteminin bu yönünü ağdaki dürüst olmayan davranışları cezalandıracak herhangi bir mekanizmadan yoksun olduğu için eleştirmiştir. Bu blok üretim yöntemiyle, aynı slot için aynı anda iki blok önerilemez, bu da blok zincirinde asla bir çatal olmaması gerektiği anlamına gelmektedir.
Algorandın Yerel Kripto Para Birimi: ALGO
ALGO, yerel Algorand kripto para birimi ve ağ yapısının temel taşı olarak bilinmektedir. Algorand'ın benzersiz protokol tasarımının bir parçası olarak, doğrulayıcılara blok ürettikleri için ödenen ödüller, yalnızca blok üreticilerine verilmek yerine tüm ALGO token sahipleri arasında bölünmekte ve dağıtılmaktadır. Bir başka deyişle, tüm ALGO token sahiplerinin Şubat 2021 itibariyle yaklaşık %7,5 yıllık yüzde verim (Annual Percentage Yield) kazanabileceği anlamına gelmektedir. Ödül dağıtımı yaklaşık her on dakikada bir gerçekleşir ve kullanıcıları Algorand stake platformuna katılmaya teşvik etmeyi ve merkezsizleşmeye giden yolu hızlandırmayı amaçlamaktadır. Bu süreci daha da kolaylaştırmak için, kullanıcıların blok üretim ve doğrulama sürecinin bir parçası olarak parayı kendilerinin "bahis" etmesi gerekmemektedir, ancak kazanılan ödüllere erişmek için ALGO'yu gözetimsiz bir cüzdanda veya bir borsada tutabilmektedir. Bu anlamda, bahisçiler bir yandan ağı desteklerken diğer yandan da ALGO'yu pasif olarak tutabildiklerini için, Algorand otomasyona yakın bir noktaya ulaşmıştır.
Aşağıdaki şekilde tahsis edilen 10 milyar ALGO tokenlık bir sabit tedarik sınırı vardır:
İlk beş yıl içinde 3 milyar ALGO piyasaya sürülecektir (25 milyon ALGO coin ilk açık arttırması dahil).
Katılım düğümleri için ödül olarak zaman içinde dağıtıldığı tahmin edilen 1,75 milyar ALGO’dur.
2,5 milyar ALGO, röle düğümlerine zaman içinde dağıtılacaktır.
2.5 milyar ALGO, Algorand Vakfı ve Algorand Inc. için ayrılmıştır.
0,25 milyar ALGO, son kullanıcı hibeleri için dağıtılacaktır.

Optimal olarak adil bir coin dağıtım süreci için çalışan birçok blok zinciri tabanlı proje gibi, Algorand'ın ALGO coin merkezsizleştirmesi yinelemeli bir süreçtir. ALGOrand Vakfı’nın şu anda büyük miktarda ALGO'ya sahip olması sebebiyle eleştirmenlerin iddiasına göre bu durum protokolü kısa vadede merkezileştirimektedir. Bununla birlikte, ALGOrand'ın demokratikleştirilmiş ödül dağıtım mekanizması, ağ merkezileşmesini daha uzun bir zaman diliminde azaltmak için oluşturulmuştur.
Algorand Vakfı
2019'da başlatılan Algorand, nispeten genç bir protokol olarak kabul edilmektedir. Algorand Vakfı kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Algorand Inc.'in finansmanını ve geliştirilmesini ve Algorand protokolünün kendisini denetlemektedir. Algorand Vakfı, üniversitelerde ve eğitim ortamlarında geliştirici eğitimi desteklemektedir. Küresel Üniversite Programı, MIT, UC Berkeley gibi prestijli üniversiteleri ve dünyadaki diğer önde gelen kurumları içermektedir. Algorand Vakfı ayrıca blockchain etkinliklerine, hackathonlara, eğitim sınıflarına ve sertifikalara sponsorluk yapmaktadır.
Algorand Vakfı, 2020'de devam eden projelere ve Algorand'ı geliştirmekle ilgilenen geliştiricilere yardım etmeye odaklanan Algorand Asia AcCeler Networkator ve Algorand Europe AcCeler Networkator olmak üzere iki hızlandırıcı programı başlatmıştır. Bu programlar, Algorand ekosisteminin büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmak amacıyla, strateji formülasyonundan lansmana kadar uçtan uca destekle gelecek vaat eden projeler sağlamaktadır.
Blockchain alanında nispeten yeni olan Algorand, güçlü teknoloji yeniliği, geliştirici desteği ve gerçek dünya kullanım durumları ile güçlü bir platform olduğunu zaten kanıtlamıştır. Algorand'ın son derece adil madeni para ödül yapısı ve fikir birliği mekanizması, blok zincirinde yeni bir standarda öncülük etmektedir.
Algorand (ALGO) Nasıl Satın Alınır?
Kripto para yatırımı yapmak isteyenler için Algorand (ALGO) nasıl alınır satılır sorusunun yanıtı sıklıkla merak edilir. Bunun için ya madencilik yapılır ya da bu işlemler özel olarak oluşturulmuş kripto para borsası kullanmak gerekir.
Türkiye’de, Türk Lirası ile Algorand (ALGO) satın almak zannedildiğinin aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Herhangi teknik bir bilgiye ve resmi evrağa ihtiyaç duymadan Algorand (ALGO) satın alabilirsiniz.
Algorand (ALGO)
2.09%
$ 0.156679
$ 0.003275
⇣ 0.155534
21 Jul
⇡ 0.160365
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,245.02
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,505.75
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 599.34
solana
Solana (SOL) $ 174.12
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 3,505.49
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
xrp
XRP (XRP) $ 0.586867
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.132095
the-open-network
Toncoin (TON) $ 7.19
cardano
Cardano (ADA) $ 0.431409
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 30.71
tron
TRON (TRX) $ 0.134691
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000018
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 67,265.02
chainlink
Chainlink (LINK) $ 14.64
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.30
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 394.37
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.16
uniswap
Uniswap (UNI) $ 7.99
litecoin
Litecoin (LTC) $ 73.46
dai
Dai (DAI) $ 1.00
leo-token
LEO Token (LEO) $ 5.68
wrapped-eeth
Wrapped eETH (WEETH) $ 3,659.65
pepe
Pepe (PEPE) $ 0.000012
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.537805
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 10.13
kaspa
Kaspa (KAS) $ 0.18057
fetch-ai
Artificial Superintelligence Alliance (FET) $ 1.42
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 23.65
aptos
Aptos (APT) $ 7.39
ethena-usde
Ethena USDe (USDE) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.104079
monero
Monero (XMR) $ 164.35
mantle
Mantle (MNT) $ 0.878862
blockstack
Stacks (STX) $ 1.92
render-token
Render (RNDR) $ 7.02
filecoin
Filecoin (FIL) $ 4.69
injective-protocol
Injective (INJ) $ 27.51
arbitrum
Arbitrum (ARB) $ 0.786239
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.073192
maker
Maker (MKR) $ 2,802.74
okb
OKB (OKB) $ 42.58
dogwifcoin
dogwifhat (WIF) $ 2.54
immutable-x
Immutable (IMX) $ 1.63
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.093862
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 6.45
vechain
VeChain (VET) $ 0.030304
bittensor
Bittensor (TAO) $ 341.85
arweave
Arweave (AR) $ 33.67
optimism
Optimism (OP) $ 1.92
bonk
Bonk (BONK) $ 0.000031
sui
Sui (SUI) $ 0.843629
the-graph
The Graph (GRT) $ 0.216652
first-digital-usd
First Digital USD (FDUSD) $ 1.00
rocket-pool-eth
Rocket Pool ETH (RETH) $ 3,929.43
renzo-restaked-eth
Renzo Restaked ETH (EZETH) $ 3,554.77
floki
FLOKI (FLOKI) $ 0.000199
mantle-staked-ether
Mantle Staked Ether (METH) $ 3,645.67
lido-dao
Lido DAO (LDO) $ 1.91
notcoin
Notcoin (NOT) $ 0.016129
thorchain
THORChain (RUNE) $ 4.84
bitget-token
Bitget Token (BGB) $ 1.15
theta-token
Theta Network (THETA) $ 1.60
ondo-finance
Ondo (ONDO) $ 1.08
coredaoorg
Core (CORE) $ 1.64
fantom
Fantom (FTM) $ 0.523416
whitebit
WhiteBIT Coin (WBT) $ 10.15
aave
Aave (AAVE) $ 97.35
based-brett
Brett (BRETT) $ 0.145252
jasmycoin
JasmyCoin (JASMY) $ 0.029562
jupiter-exchange-solana
Jupiter (JUP) $ 1.03
pyth-network
Pyth Network (PYTH) $ 0.361704
celestia
Celestia (TIA) $ 6.54
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.156679
sei-network
Sei (SEI) $ 0.388545
ether-fi-staked-eth
ether.fi Staked ETH (EETH) $ 3,504.65
mantra-dao
MANTRA (OM) $ 1.34
quant-network
Quant (QNT) $ 74.16
gatechain-token
Gate (GT) $ 7.84
flow
Flow (FLOW) $ 0.641638
elrond-erd-2
MultiversX (EGLD) $ 35.83
beam-2
Beam (BEAM) $ 0.019
kucoin-shares
KuCoin (KCS) $ 9.93
gala
GALA (GALA) $ 0.025699
popcat
Popcat (POPCAT) $ 0.965136
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 6.34
msol
Marinade Staked SOL (MSOL) $ 209.47
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 46.76
eos
EOS (EOS) $ 0.607163
kelp-dao-restaked-eth
Kelp DAO Restaked ETH (RSETH) $ 3,566.31
tokenize-xchange
Tokenize Xchange (TKX) $ 11.16
flare-networks
Flare (FLR) $ 0.020131
dydx-chain
dYdX (DYDX) $ 1.43
bittorrent
BitTorrent (BTT) $ 0.00000089776854
ethereum-name-service
Ethereum Name Service (ENS) $ 26.17
ordinals
ORDI (ORDI) $ 40.87
akash-network
Akash Network (AKT) $ 3.52
neo
NEO (NEO) $ 11.83
mog-coin
Mog Coin (MOG) $ 0.000002