loader image
WhatsApp Destek
Axie Infinity (AXS)
1.22%
$ 6.30
$ 0.076881
⇣ 6.28
21 Jul
⇡ 6.47
Axie Infinity (AXS) Nedir?

Axie Infinity, bireylerin ekosisteme katkılarıyla ve oyun yetenekleri ile ekosisteme katkılarla token kazanabileceği Pokémon'dan ilham alınan bir oyundur.
Oyuncular evcil hayvanları için savaşabilir, eşya toplayabilir, yükseltebilir ve arazi tabanlı bir krallık kurabilmektedirler. Tüm oyun verilerine ve Axie genetik verilerine üçüncü kişiler kolayca erişilebilmektedir, bu da topluluk geliştiricilerinin Axie Infinity evreninde kendi araçlarını ve deneyimlerini oluşturmalarına olanak tanımaktadır. Axie Infinity, kısmen oyuncularının sahip olduğu ve işlettiği blok zinciri tabanlı bir ticaret ve savaş oyunudur.
Pokémon ve Tamagotchi gibi popüler oyunlardan ilham alan Axie Infinity, oyuncuların Axies olarak bilinen token tabanlı yaratıkları toplamasına, üremesine, yükseltmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanımaktadır. Axie’ler çeşitli biçimler alabilir ve su, canavar, kuş, böcek, bitki ve sürüngen bölümleri dahil olmak üzere 500'den fazla farklı vücut parçası mevcuttur.
Güncel zamanda erken erişimde olmasına rağmen, Axie günlük, haftalık ve aylık aktif kullanıcılar tarafından bir numaralı Ethereum oyunu olarak sıralanmaktadır. Axie şu ana kadar 6.400'den fazla ETH (2 milyon + USD) gelir elde etmiştir. Axie eğlenceli bir oyun olduğu kadar, aynı zamanda güçlü topluluğu ve hızlı başarısından kaynaklanan fırsatları kazanmak için oynanması nedeniyle bir sosyal ağ ve iş platformunun özelliklerini de üstlenmektedir. Axie ile normal bir oyun arasındaki temel fark, Blockchain ekonomik tasarımının oyuncuları ekosisteme katkılarından dolayı ödüllendirmek için kullanılmasıdır.
Bu yeni oyun modeline "kazanmak için oyna" adı verilmiştir. Axie, Covid pandemisi sırasında yeni bir gelir akışı arayışında gelişmekte olan ülkelerden binlerce oyuncuyu kendine çekmiştir. Bu oyuncuların çoğu, daha önce Blockchain teknolojisini hiç kullanmamışlar olarak babalar, teyzeler ve hatta büyükanne ve büyükbabalar bile olarak bilinmektedir.
Kazanan taraf, daha fazla deneyim puanı kazanarak bir Axie'nin istatistiklerini yükseltebilir veya vücut kısımlarını geliştirebilmektedir. Axie’ler, Axie pazarında kullanılabilen veya satılabilen yeni ve benzersiz yavrular üretmek için bir araya getirilebilmektedir.
Axie Infinity ekosisteminin ayrıca Axie Infinity Shards (AXS) olarak bilinen kendi benzersiz yönetim tokenlarına sahiptir. Bunlar, kilit yönetim oylarına katılmak için kullanılır ve sahiplere Axie Community hazinesindeki fonların nasıl harcanacağı konusunda söz hakkı vermektedir.
Axie Infinity'yi Benzersiz Yapan Nedir?
Axie’ler belirtildiği gibi, her biri kendi savaş hamlesine sahip olan yüzlerce farklı potansiyel vücut parçasından altısına sahiptir. Bu durum, Axie’ler arasında esasen sonsuz çeşitlilik üretmektedir, çoğu Axie nispeten zayıf istatistiklere sahipken, vücut parçalarının en güçlü kombinasyonuna sahip olanlar etkileyici istatistiklere sahip olabilmektedir. Diğer blok zinciri tabanlı savaş ve üreme oyunlarından farklı olarak, her Axie, Axies popülasyonunu kontrol etmeye yardımcı olmak için yalnızca toplam yedi kez üretilebilmektedir.
Axie Infinity, oyuncuların nadir veya güçlü bir yavru üretmede en iyi şansa sahip olmak için Axie'lerini yetiştirmek için uygun bir eşleşme bulmalarına yardımcı olmak için kendi çiftleşme merkezine sahiptir. Axies üretmek için Small Love Potion (SLP) tokenlarıyla birlikte 0,005 ETH'ye mal olmaktadır. AXS token sahipleri yakında düzenli ödüller almak için tokenlarını stake edebileceklerdir. Ancak diğer stakable varlıkların aksine, AXS sahiplerinin ödüllerini almak için oy kullanmaları ve oynamaları gerekecektir.
Axie Infinity Sisteminde Oyuncular Ne Şekilde Kazanmaktadır?
Skor tablosundaki ödülleri kazanmak için PVP (Player vs. Player) savaşlarında rekabet edilebilmektedir. Axie’lerin üremesi için pazarda satım işlemi yapılabilmektedir. Mystics ve Origins gibi ender Axie’ler ile ilgili bilgi toplama ve tahmin yürütmeler yapılabilmektedir. Axie’leri yetiştirmek için gereken aşk iksirleri için çiftçilik yapıp, bunlar borsalar üzerinden satılabilmektedir.
2021’den itibaren oyuncular, yönetim haklarına ve yerleşik ücret paylaşımına sahip olduğu için oyun dünyasının gerçek bir dilimini temsil eden bir yönetim token’ı olan AXS'i kazanabilmektedirler. Oyuncular bu token’ı oynayarak kazanabildikleri sebebiyle, oyuncular Ready Player tek tip görev ortaya çıkararak oyun dünyasının bir bölümünü kazanabilmektedirler. Ancak, bu görevler kazanan kişinin bütün bölümü kendisine ait olacak şekilde, her oyuncuyu çaba ve becerisine göre ödüllendirmemektedir.
Axie'nin Misyonu
Axie, dünyaya blockchainteknolojisini tanıtmanın eğlenceli ve eğitici bir yolu olarak inşa edilmiştir. Kurucu ekip üyelerinin çoğu Crypto kedicikleri oynarken tanışmıştır ve Blockchain'i salt tahmin dışında bir şey için ilk kez kullanmışlardır. Kısa süre sonra Blockchain teknolojisinin etkin gücünü milyarlarca oyuncuya tanıtmak için Axie üzerinde çalışmaya başlamışlardır.
Axie’nin Vizyonu
Axie vizyonu iş ve oyunun bir olduğu bir gelecek inancını temel almaktadır. Oyuncularını güçlendirmeye ve onlara ekonomik fırsatlar sağlamaktadırlar. Bunlar arasından en önemlisi ise, oyundaki sevimli yaratıklarla savaşmanın ve eşya toplamanın dünyayı değiştirebileceğine dair bir hayale sahip olmayı savunmaktadır.
Oyun
Axie Infinity, açık uçlu bir dijital evcil hayvan evreni olarak yapılandırılmıştır. Axie çekirdek ekibi, toplulukla uyumlu olarak Axie markasıyla ilişkili oyun varlıkları için işlevsellik oluşturacaktır. Axie evreni her şeyden önce eğlenceli olmayı savunur, böylelikle sürükleyici bir oyun deneyimine sahip olarak ekosistem, ağa değer katmak için yeterli katılımcıyı çekebilecektir.
Savaş Sistemi
Ekim 2018'de Axie çekirdek ekibi, Axie oyun varlıklarının üzerine inşa edilen ilk savaş sistemini piyasaya sürmüştür. Savaş sistemi, "Final Fantasy Tactics" ve "Idle Heroes" gibi oyunlardan ilham alınarak "boşta savaş" sistemi olarak yapılandırılmıştır. Axie ekibi Mart 2019'da ise, gerçek zamanlı kart savaşı sistemi ve uygulaması üzerinde gelişmelere başlamıştır ve Aralık 2019'da bir Alfa yayınlamıştır. Ekim 2020 itibariyle uygulama, haftalık 7.000'den fazla aktif kullanıcıyla 15.000'den fazla indirme toplamıştır. Pokemon'un sayısız yineleme ve savaş sistemi türünden geçmesi gibi, Axie'nin de önümüzdeki yıllarda birçok savaş varyasyonu olmasını beklenmektedir.
Turnuvalar ve E-Sporlar
Yeteneğe dayalı, rekabetçi doğası nedeniyle, Axie savaş sistemi, rekabetçi oyun ve E-Sportlar için iyi bir seçim olmaktadır. Bu durum projeyi büyütecek bir yöndür, ayrıca para kazanan oyuncular teşvik olduklarından vakitlerinin çoğunu bunun üzerinde harcayabilmektedirler. Axie oyuncuları, çekirdek ekip veya üçüncü taraf sponsorlar tarafından düzenlenen sayısız turnuva aracılığıyla şimdiden binlerce dolar değerinde kripto para kazanmıştır.
Üreme Sistemi
Gerçek dünyadaki evcil hayvanlar gibi, Axies platformunda da yeni yavrular oluşturmak için yetiştirme yapılabilmektedir. Axies'in aşırı şişirilmesini önlemek için, bir Axie'nin steril olmadan önce yetiştirilebileceği maksimum süre vardır. Bir Axie yetiştirmek, Axies'in kaç kez yetiştirildiğine bağlı olarak iki AXS ve bazı Smooth Love İksirlerine mal olmaktadır.
Genetik
Her Axie'nin altı vücut parçası ve bir vücut şekli vardır. Her parça için, bir Axie üç gene sahiptir. Bunlar, bir baskın (D), çekinik (R1) ve küçük çekinik bir gen (R2) olarak bilinmektedir. Baskın gen, Axie'de fiziksel olarak bulunan vücut bölümünü belirleyen gen olarak tanımlanmaktadır. Üreme sırasında, her genin yavrulara geçme şansı bulunmaktadır:
1. Baskın (D): Bu geni yavrulara geçirme şansı %37.5.
2. Çekinik (R1): Bu geni yavrulara geçirme şansı %9,375.
3. Minör Çekinik (R2): Bu geni yavrulara geçirme şansı %3.125.

İki Axie yetiştirirken olasılıkları aramak için bu hesaplama kullanılmaktadır.
Bir Axie'nin Yetişkin Olması Ne Kadar Sürer?
Axie’lerin olgunluğa ulaşması 5 gün sürmektedir. 5 gün sonra yumurta yetişkin bir Axie'ye dönüştürebilir ve Axie'nin genleri bu aşamada görülebilmektedir.
Axie Nüfus Kontrolü
Axie nüfus artışı, Axie ekosisteminde önemli bir faktördür. Herhangi bir anda, maksimum potansiyelimize ulaşmamızı sağlayan bir ideal enflasyon oranı vardır. Herhangi bireylerin katılması için enflasyon oranı çok yavaş ise Axie fiyatları çok yükselmekte, (özellikle rekabetçi Axie’ler) ancak çok hızlı olduğunda ise sağlıksız bir enflasyon elde edilmektedir. Uzun Vadeli Axie popülasyon yönetimi şunlara dayanmaktadır:
Arazi, mini oyunlar gibi yeni deneyimler aracılığıyla Axies'e ek yardımcı program ekleme: Bu aynı zamanda Axies'e, kısa süren metalardaki etkinliklerinin ötesinde fayda da sağlamaktadır.
Tamamen yatay ilerleme yerine dikey ekleme: Şu anda ilerlemek için bireylerin izlediği ana yol, koleksiyonlarının boyutunu genişletmektir. Bu dinamik, uzun vadede optimal olmamaktadır. Uzun vadede hem Axies hem de Land için işçilik malzemeleri gerektiren yükseltmeler olacaktır. Bu üretim malzemelerini elde etmek için Axie’lerin kendileri "serbest bırakılabilir". Bu durum, Axie popülasyonu için uzun vadeli bir tedarik havuzu oluşturmaktadır. Axie ilerlemesi gelecekte ilerlemeye devam edecek ve eğitmenler ile yükseltmeyi seçtikleri Axies arasında çok daha güçlü bir bağ oluşturmayı vaat etmektedir.
Piyasada rekabetçi olan Soulbound Axies, bireylerin fazla para ödemeden rekabet etmesine ve eğlenmesine izin verecektir. Bu oyun para vererek bölümlerin aşılabileceği bir oyun olmamalıdır. Bu yüzden Soulbound Axie’ler için kazanma potansiyeli sıfır veya sıfıra yakın olmalıdır, bir başka deyişle güçlü “gerçek” savaş Axie’leri için talep devam etmelidir. Ek olarak, SLP (Small Love Potion)'ye (ve AXS'ye) olan talebi de nihayetinde yönlendiren şeyin Axie’lere yönelik talebin olduğu unutulmamalıdır bu nedenle, Axie’lere sahip olmak için daha fazla neden yaratmak ve büyümeyi kolaylaştırmak sağlıklı bir ekonomide önem kazanmaktadır.
Arazi
Axie'nin anavatanı olan Lunacia, Axie’ler için ev ve operasyon üsleri olarak işlev gören tokenize edilmiş arazi parçalarına bölünmüştür. Arsalar, oyun oynarken bulunabilecek çeşitli kaynaklar ve işçilik malzemeleri kullanılarak zaman içinde yükseltilebilmektedir. Ayrıca, arazi sahipleri arazilerinde AXS tokenları bulabilir veya haritadaki kaynak düğümlerini keşfetmek için arazi arsasını işgal eden Axie’leri kullanabilmektedir. Axie’ler, kaynak düğümleriyle etkileşime girerken AXS'yi ve potansiyel olarak diğer kaynakları bulabilmektedir.
Kaynak Toplama ve Üretim
Kaynaklar, Lunacia'daki node (düğüm)’larda ortaya çıkacak ve hem araziyi hem de mihverleri yükseltmek için kullanılacaktır. Toprak sahipleri, topraklarında ortaya çıkan tüm kaynaklar üzerinde ilk haklara sahip olacaklardır.
Gerçek Zamanlı PvE (Player vs. Environment) Savaşları
Bu platformada oyuna bağlı bilinen Chimera adlı canavarlar Lunacia'yı terörize etmektedir. Oyuncular, Chimera'yı tek başlarına veya gruplar halinde gerçek zamanlı savaşlarda dövüşebileceklerdir. Chimera, araziyi ve bireysel Axie’leri yükseltmek için kullanılan çeşitli kaynakları, öğeleri ve planları düşürecektir. Arazi ile ilgili ek ayrıntılar zamanla açıklanacaktır.
Lunacia Dünyası
Lunacia 90.601 arsadan oluşmaktadır. Bu Arazi parselleri, Non-Fungible Tokenlar olarak temsil edilir ve oyuncular tarafından serbestçe takas edilebilmektedir. Arazi oynayışı hala aktif olarak geliştirilmektedir ve aşamalar halinde piyasaya sürülecektir. Birinci aşama, yukarıda bahsedilen oyun kısmı ve ikinci aşama ise, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe odaklanarak Lunacia'yı sanal bir dünyaya dönüştürmeye odaklanacaktır. Oyuncular Lunacia SDK'yı kullanarak oyunlar oluşturabilecek ve bu oyunları sahip oldukları araziye yerleştirebileceklerdir.
Lunacia SDK
Lunacia SDK, başlangıçta oyuncuların oyunlar ve diğer deneyimler oluşturmak için Axie Infinity oyun varlıklarını kullanabilecekleri bir harita editörü olacaktır. Oyun oluşturulduktan sonra, Fungible Token olarak kaydedilir ve takas edilebilmektedir. Bu NFT'ler araziye yerleştirilebilir ve oyuncular oyuna girmek için üzerlerine tıklayabilmektedir. Bu süreç boyunca, Axie evreninin oyun oluşturma yönünü kademeli olarak merkezden uzaklaştırmak hedeflenmektedir.
Axie Infinity Topluluğu
Axie Infinity, kullanıcıların ve çekirdek geliştirme ekibinin ağı büyütmek için birlikte çalışmaya teşvik edildiği yeni bir oyun türüdür. Axie, NFT oyunlarında en büyük ve en güçlü topluluk olarak tanınmaktadır. Axie topluluğu, normal oyunlarla karşılaştırıldığında nispeten küçük boyutlu olmasına rağmen, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik ve inanç miktarı çok yüksektir.
Üçüncü Taraf Geliştirmesi
Axie evreninin geliştiricileri blok zincir teknolojisine çekmek için güçlü bir ortam ve bağımsız geliştiriciler için potansiyel bir fırlatma rampası olabileceğine inanılmaktadır. Axie topluluğu bugüne kadar aşağıdaki gibi çeşitli araçlar ve deneyimler geliştirmiştir:
1. Eksenleri değerlendirmek için araçlar.
2. Gelişmiş pazar araştırması için araçlar.
3. Küçük mini oyunlar‌.
Merkezi Olmayan Kuruluş
AXS aracılığıyla, Axie Infinity kademeli olarak topluluğa ait bir merkezi olmayan kuruluşa dönüşecektir. Bu süreç, AXS'in oyuncular ve bahisçiler arasında dağıtılmasıyla gerçekleşir ve Sky Mavis sahipliği zamanla daha az yoğunlaşmaktadır. Sky Mavis ekibi, Play to Earnve Staking ödül tahsisleri ile kilitli olarak oy kullanabilecektir. Bu durum, düşmanların gelişiminin erken ve önemli aşamalarında ekosistemi bozmasını önleyecektir. Sky Mavis'in Ekim 2023'e kadar çoğunluk oylamasına sahip olmayacağı yönünde tahmin yapılmaktadır.
Merkezi Olmayan Bir Kuruluş Olmanın Yolu:
Versiyon 0:
Ekim, 2020 ile Token oluşturma (Oylamanın mümkün olmadığı) etkinliği.
Versiyon 1:
2021'in ilk yarısında yayınlanan Staking panosu olarak bilinmektedir.
AXS sahipleri, token’larını stake panosu aracılığıyla stake edebilir ve Sky Mavis ekibi tarafından öne sürülen yönetim oylarına katılabilmektedirler. Bu oylar, ekosistem fonundan hangi ekiplerin fon alması gerektiği ve topluluk hazinesinin nasıl dağıtılması gerektiği etrafında dönecektir.
Versiyon 2:
2022 ilk dönemlerinde daha küçük sorunlar hakkında daha fazla zincirleme oylama, oyların sayılma şeklini potansiyel olarak bir token bir oydan Kuadratik oylamaya değişimi.
Versiyon 3:
Eylül 2023’te merkezi olmayan kuruluş; AXS sahipleri, hangi yönetim çerçevesinin kullanılması gerektiğini ve ne kadar oy verileceğini belirleyecektir. Akıllı token, demir kaplı token arzı gibi bazı kararlar tartışmaya açık olmayacaktır.
Gelecekteki Gelir Akışları
Axie Infinity, zamanla yeni özelliklerin tanıtılacağı bir Game-as-a-Service modeli kullanılarak çalıştırılacaktır. Axie, Axies, Land, kozmetik ve oyun içi sanat malzemelerinin satışından potansiyel olarak gelir elde edebilmektedir. Buna ek olarak, oyuncular oyun karakterlerinin seviyesini yükseltmek, turnuvalarda oynamak ve yeni varlıklar oluşturmak istediklerinde ücret alınacaktır. Topluluk Hazinesi, bahis panosu etkinleştirildiğinde ücret toplamaya başlayacaktır. Axie Infinity tarafından üretilen tüm ücretler ve gelir, AXS sahipleri tarafından yönetilen Topluluk Hazinesine yerleştirilecektir. Şimdilik, Axie evrenindeki başlıca ücretler şunlardır:
Axie’leri yetiştirmek için AXS olarak ödenen bir üreme ücreti vardır. Axie NFT varlıklarının başarılı satışından alınan %4,25 Axie Pazar yeri ücreti olan Axies, arazi ve arazi öğeleri olarak bilinmektedir.
Güvenlik ve Konsensüs
Ronin'in güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için, ağın doğrulayıcıları olarak hizmet etmek üzere normal oyun, kripto ve değiştirilemez token alanından yıldızlardan oluşan bir ortak kadrosu birlikte çalışmaktadır.
Axie Infinity Ağı Ne Kadar Güvenlidir?
Axie Infinity (AXS) tokenı, Ethereum blok zincirinde başlatılan bir ERC-20 token’ı olarak bilindiği belirtilmiştir. Başka bir deyişle, Ethereum'un Proof of Work (PoW) konsensüs mekanizması tarafından güvence altına alınmıştır. 2021'in başlarında Axie Infinity, Axies, Land ve diğer oyun içi öğe tokenları da dahil olmak üzere NFT tokenları Loom Ağı'ndan Ethereum üzerinde Ronin olarak bilinen özel olarak oluşturulmuş bir yan zincire taşımayı planlamaktadır. Ronin, yalnızca Axie Infinity için oluşturulmuş uygulamaya özel bir yan zincirdir. Axie Infinity oyununun arkasındaki geliştirme firması olan Sky Mavis tarafından geliştirilmektedir ve resmen anında işlem onaylarını, düşük gaz ücretlerini desteklemek ve Axie Infinity ölçeğine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
Ronin Ethereum Sidechain
Sky Mavis şu anda özellikle Axie Infinity için yapılmış Ethereum bağlantılı bir yan zincir olan Ronin'i oluşturmaktadır. Ronin tarihte, feodal Japonya'da ustası olmayan bir samuray bilinmekte ve kendisi ürünün kaderinin kendi elinde olduğu düşüncesini temsil etmektedir.
Ronin'in Geleceği
Sky Mavis CEO'su Trung, “Ronin'in getirdiği olanaklar konusunda çok heyecanlı olduklarını ve Ronin, hala yeni bir durumda olmasına rağmen, blockchain oyununun ruhuna ve değerlerine hizmet etmek için yıllar içinde sürekli olarak gelişeceğini, teknik açıdan ise Ronin'i daha da güçlendirmek ve ölçeklendirmek için çeşitli çözümler aradıklarını, buna örnek olarak zKSyncs umut verici görünmektedir, ancak özellikle NFT'ler ve oyunlarının üretime hazır hale gelmesi için zaman alabileceğini” belirtmiştir.
Yönetim
Kazanmak için oynanan Axie Infinity'nin iOS/Android'deki ana sürümü 2022'nin ilk yarısı arazi oynanışı, 2022'nin ikinci yarısı Lunacia SDK Alpha olarak bilinmektedir. Oyunun sonunda oyuncuların tüm Axie Infinity evreni ile etkileşim kurmak için kullanabilecekleri sosyal ağ, marketplace, Axie’lerin ilerlemesi, üreme oynayışı, basamaklı PvP turnuvalar ve PvE macera modu tek bir uygulama oluşturmaktır.
Arazi Oynanışı
Oyuncular krallıklarını genişleterek, kaynakları toplayarak, Chimeras'a ve diğer oyunculara saldırmaktadır. Lunacia SDK, geliştiricilerin ve içerik oluşturucuların mevcut Axie Infinity varlıklarını kullanarak oyunlar yapmasına ve bunları arazide barındırmasına olanak tanımaktadır.
Axie Infinity Kadrosu
Axie Infinity, 2018'in başlarında kurulan teknoloji odaklı bir oyun stüdyosu olan Sky Mavis tarafından geliştirilmektedir. Ekip 25 tam zamanlı çalışandan oluşmakta ve genel merkezi Vietnam, Ho Chi Minh City'de bulunmaktadır. Kurucu ekip aşağıdaki kişilerden oluşmaktadır:
Trung Thanh Nguyen - CEO
Trung, ürün pazarlamaya kadar tüm önemli kararlarda yer alır ve şirketi Vietnam'dan yönetmektedir. Trung 19 yaşındayken, yaklaşık on milyon fon toplayan ve şu anda halen faaliyette olan, Vietnam'ın ilk e-ticaret girişimi olan Lozi.vn'nin kurucu ortağı ve CTO'su olarak bilinmekteydi. Ancak Lozi'yi istikrarlı bir iş haline getirdiğinde bırakmış ve ekibin odak noktası inşaattan işletmeye ve operasyonlara yönelmiştir. Trung, Axie Infinity'yi kurmadan önce Trusting Social (Sequoia öncülüğündeki 25 Milyonluk yeni finansman) ve Anduin Transactions'ta (bir Joe Lonsdale şirketi) de görev almıştır. Trung, Rusya'nın Yekaterinburg kentinde düzenlenen ACM-ICPC (International Conference on Program Comprehension) Dünya Finali 2014'te Vietnam'ı temsil etmiştir.
Tu Doan - Sanat Yönetmeni ve Oyun Tasarımcısı
Tu, Vietnam'daki sanat ekibini yönetmektedir ve orijinal Axies'i tasarlamıştır. Sanat yönetmenliği ve birçok oyun tasarımı konseptinden sorumlu olan kişi olarak bilinmektedir. Lozi.vn'nin kurucu ortağı ve daha önce Tasarım Başkanı olarak çalışmıştır.
Andy Ho - CTO
Andy, mühendislik ekibine liderlik eder ve teknik strateji ile mühendislik operasyonlarından sorumlu olan kişidir. Daha önce Anduin Transactions'ta yazılım mühendisi olarak çalışmıştır ve Google ve Paypal'da staj yapmıştır. Kanada'nın Waterloo kentinde düzenlenen Uluslararası Bilişim Olimpiyatları (IOI) 2010'a katılmıştır. Singapur Nanyang Teknoloji Üniversitesi'nden mezun olmuş ve ayrıca Fas'ın Marakeş kentinde düzenlenen ACM-ICPC Dünya Finali 2015'te Singapur'u temsil etmiştir.
Jeffrey Zirlin - Büyüme Sorumlusu
Jeffrey, Büyüme ve Topluluk çabalarından sorumlusudur. Ayrıca Axie Infinity'nin ürün tasarımı ve iş tarafında da yardımcı olmaktadır. Daha önce Yale Üniversitesi'nde tarih okumuş, bir öz sermaye yatırım fonu kurmuş ve Yale özgeçmiş oluşturma platformunu herkes için açık kaynaklı bir platform haline getirmiştir.
Piyasada Kaç Axie Infinity (AXS) Coini Var?
Axie Infinity (AXS) tokenleri toplam 270 milyon token arzına sahiptir. Bunun dışında, 2020 Kasım ortası itibariyle yaklaşık 53,5 milyon token piyasadadır. Buna ek olarak toplam arzın % 11’i belirli borsalara verilmiş ve %4’ü özel bir satışta satılmış, %29'u staking ödüllerine, %20'si bilardo oyununa, %21'i ekibe, %7'si danışmanlara ve %8'i ekosistem fonuna ayrılmıştır. Mevcut sürüm planına göre, AXS tokenlerinin %100'ü 2026'nın başına kadar piyasada olacaktır.
Axie Infinity (AXS) Nasıl Satın Alınır?
Kripto para yatırımı yapmak isteyenler için Axie Infinity (AXS) nasıl alınır satılır sorusunun yanıtı sıklıkla merak edilir. Bunun için ya madencilik yapılır ya da bu işlemler özel olarak oluşturulmuş kripto para borsası kullanmak gerekir.
Türkiye’de, Türk Lirası ile Axie Infinity (AXS) satın almak zannedildiğinin aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Herhangi teknik bir bilgiye ve resmi evrağa ihtiyaç duymadan Axie Infinity (AXS) satın alabilirsiniz.
Axie Infinity (AXS)
1.22%
$ 6.30
$ 0.076881
⇣ 6.28
21 Jul
⇡ 6.47
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,184.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,501.07
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 597.43
solana
Solana (SOL) $ 175.31
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 3,500.62
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
xrp
XRP (XRP) $ 0.588304
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.131734
the-open-network
Toncoin (TON) $ 7.16
cardano
Cardano (ADA) $ 0.430614
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 30.87
tron
TRON (TRX) $ 0.134565
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000018
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 67,193.00
chainlink
Chainlink (LINK) $ 14.45
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.29
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 393.23
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.13
uniswap
Uniswap (UNI) $ 7.98
litecoin
Litecoin (LTC) $ 73.41
dai
Dai (DAI) $ 1.00
leo-token
LEO Token (LEO) $ 5.68
wrapped-eeth
Wrapped eETH (WEETH) $ 3,660.22
pepe
Pepe (PEPE) $ 0.000012
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.537126
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 10.16
kaspa
Kaspa (KAS) $ 0.180145
fetch-ai
Artificial Superintelligence Alliance (FET) $ 1.42
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 23.62
aptos
Aptos (APT) $ 7.36
ethena-usde
Ethena USDe (USDE) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.104179
monero
Monero (XMR) $ 163.33
mantle
Mantle (MNT) $ 0.879334
blockstack
Stacks (STX) $ 1.93
render-token
Render (RNDR) $ 7.01
injective-protocol
Injective (INJ) $ 27.47
filecoin
Filecoin (FIL) $ 4.65
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.073181
arbitrum
Arbitrum (ARB) $ 0.784244
maker
Maker (MKR) $ 2,797.58
dogwifcoin
dogwifhat (WIF) $ 2.56
okb
OKB (OKB) $ 42.46
immutable-x
Immutable (IMX) $ 1.63
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.094093
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 6.44
vechain
VeChain (VET) $ 0.030398
bittensor
Bittensor (TAO) $ 339.98
arweave
Arweave (AR) $ 33.43
optimism
Optimism (OP) $ 1.92
bonk
Bonk (BONK) $ 0.000031
sui
Sui (SUI) $ 0.84382
the-graph
The Graph (GRT) $ 0.215707
first-digital-usd
First Digital USD (FDUSD) $ 0.997177
rocket-pool-eth
Rocket Pool ETH (RETH) $ 3,919.93
renzo-restaked-eth
Renzo Restaked ETH (EZETH) $ 3,551.56
floki
FLOKI (FLOKI) $ 0.000201
mantle-staked-ether
Mantle Staked Ether (METH) $ 3,640.73
lido-dao
Lido DAO (LDO) $ 1.91
notcoin
Notcoin (NOT) $ 0.016118
thorchain
THORChain (RUNE) $ 4.82
bitget-token
Bitget Token (BGB) $ 1.15
theta-token
Theta Network (THETA) $ 1.60
ondo-finance
Ondo (ONDO) $ 1.08
coredaoorg
Core (CORE) $ 1.64
whitebit
WhiteBIT Coin (WBT) $ 10.13
fantom
Fantom (FTM) $ 0.51723
aave
Aave (AAVE) $ 97.32
jasmycoin
JasmyCoin (JASMY) $ 0.029743
based-brett
Brett (BRETT) $ 0.143949
jupiter-exchange-solana
Jupiter (JUP) $ 1.04
celestia
Celestia (TIA) $ 6.63
pyth-network
Pyth Network (PYTH) $ 0.361469
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.15627
sei-network
Sei (SEI) $ 0.386334
ether-fi-staked-eth
ether.fi Staked ETH (EETH) $ 3,505.49
mantra-dao
MANTRA (OM) $ 1.34
quant-network
Quant (QNT) $ 74.32
gatechain-token
Gate (GT) $ 7.86
elrond-erd-2
MultiversX (EGLD) $ 35.81
flow
Flow (FLOW) $ 0.640269
beam-2
Beam (BEAM) $ 0.018901
kucoin-shares
KuCoin (KCS) $ 9.89
popcat
Popcat (POPCAT) $ 0.960747
gala
GALA (GALA) $ 0.025573
msol
Marinade Staked SOL (MSOL) $ 211.43
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 6.30
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 46.70
eos
EOS (EOS) $ 0.606335
flare-networks
Flare (FLR) $ 0.020224
kelp-dao-restaked-eth
Kelp DAO Restaked ETH (RSETH) $ 3,565.93
tokenize-xchange
Tokenize Xchange (TKX) $ 11.17
bittorrent
BitTorrent (BTT) $ 0.00000089623613
dydx-chain
dYdX (DYDX) $ 1.43
ordinals
ORDI (ORDI) $ 40.92
ethereum-name-service
Ethereum Name Service (ENS) $ 26.12
akash-network
Akash Network (AKT) $ 3.51
neo
NEO (NEO) $ 11.80
mog-coin
Mog Coin (MOG) $ 0.000002